Nef Hakkında

Nef Kimdir?

41 yıllık tecrübesiyle faaliyetlerine devam eden Timur Holding'in gayrimenkul markası Nef, müşterilerinin ihtiyaçlarına ve hayallerine odaklanarak ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlıyor.

Foldhome ve Foldoffice gibi patentli keşifleri sayesinde Nef, bir dünya markası olma hedefiyle Amerika ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede geliştirdiği projelerini dünyanın 5 kıtasındaki müşterileriyle buluşturuyor.

Dünyanın en iyi mimar ve tasarımcılarıyla çalışan, %100 Design London'a davet edilen ilk gayrimenkul markası olan Nef, oluşturduğu özgün tasarım serileriyle projelere taze bir nefes getiriyor.

2010 yılından bugüne kadar 19’unda yaşamın başladığı toplam 25 projeyi hayata geçiren Nef’in sektörde birçok başarıda ve inovasyonda imzası bulunuyor.

 

NEF KEŞİFLERİ

Foldhome

İnsanların konutlarından beklentilerini karşılayan, işlevsel alanlar yaratan ve yeni bir yaklaşım olan Foldhome, konut sahiplerinin mevcut birçok olanaktan sadece istediklerini seçerek, yaşamlarına özel işlevli alanlar katmalarını sağlıyor.

Foldhome dünyada ilk kez Nef projelerinde uygulanıyor. Nef, Foldhome projesinin temel amacını "bir eve sığmayacak tüm odaların katlanarak eve dahil edilmesini sağlamak" olarak açıklıyor.

Foldoffice

Foldoffice ile 1000 m2'lik ofislerde bulunan ve ihtiyacınız olan her şey 60 m2'lik ofisinize ekleniyor. Ortak kullanım alanı sistemine dayanan Foldoffice, ofis sahiplerini ihtiyaç duymadıkları halde metrekarelere mecbur kalıp daha fazla kira ödemekten kurtarıyor.

Garantili Proje

Nef'te projelerin maliyeti daha inşaatına ve satışına başlamadan, ilk günden bankada tutuluyor. Böylece projelerin teslimi, hiçbir satış yapma zorunluluğu olmaksızın projenin ilk gününden itibaren garantileniyor ve yatırımcı riski sıfırlanıyor.

Garantili Proje Nasıl Oluyor?

Bağımsız bir şirket tarafından projenin fizibilitesi çıkartılıyor. Ortaya çıkan proje maliyetinin tamamı ilk günden bankada tutuluyor. Projenin tüm harcamaları eksperlerin raporladığı hakedişlere göre banka kontrolünde ve güvencesinde karşılanıyor. Tüm bu sistemle ilgili olarak bankayla bir sözleşme imzalanıyor. Projenin teslimi daha ilk gününden garantilenmiş oluyor. "Garantili Proje" ile yatırımcı riski sıfırlanıyor.

Tasarım Serileri

Sadece Nef tarafından uygulanan Tasarım Serileri sistemi ile binaların yalnızca cephesi ve lobisi tasarlanmıyor. Her Nef serisi için farklı tasarımcılar ile mimarlar çalışıyor ve her projenin en ufak köşesi bile özel olarak tasarlanıyor. Hem binalar hem de kapınızın kolundan, asansörün tuşuna kadar birçok detay dünyaca ünlü tasarımcıların ve mimarların imzasını taşıyor.